Wszystko o problemach z męskością

Young happy couple in bed

Twój wigor erotyczny

Pozyskaj informacje na temat tego, w jaki sposób hormony wpływają na twoje samopoczucie seksualne oraz czym się charakteryzuje męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje jądra, bowiem prawidłowa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie i kondycję seksualną na długie lata.

Testosteron nadzoruje

Najważniejsze transformacje, przez które przechodzi twój organizm, wywoływane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Metoda połączenia się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec albo jako levitra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, natomiast płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli płód jest płci męskiej, w takim razie chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje kształtowanie się jąder. Te powstające w embrionie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie członka oraz moszny.

Pokwitanie

U chłopców dojrzewanie to okres, w którym występuje rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje między 12 a 15 rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) ożywiają produkcję testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu prowadzi do różnorodnych zmian w ciele i zachowaniach chłopca, który nareszcie staje się mężczyzną.

Wiek dorosły
W okresie, gdy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkowanie spermy w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym skutkiem działalności testosteronu jest pojawienie się włosów w różnych częściach ciała. Testosteron reguluje też m.in. poziom popędu seksualnego i charakter mężczyzny
wiecej informacji tutaj viagra tanio