Przez co nie masz ochoty na seks?

indeks1

Co niszczy chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co trudności ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na zbyt niskie libido albo nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeśli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być wywołany bardzo różnymi czynnikami, które zawierają zarówno czynniki fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to z reguły choroba alkoholowa, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo działania uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido czy wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, utajony homoseksualizm i kłopoty w związku. Niskie potencja libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań powiązanych z traumatycznymi przeżyciami w wieku dziecięcym.

Nerwowa atmosfera

Większość mężczyzn przeżywa stres za sprawą trudów w pracy lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to owocować dużym obniżeniem libido. Niezależnie od przyczyn stresu, organizm człowieka ma wrodzoną tendencję do odpowiadania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. W tym celu wytwarza hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w naturze mają pobudzać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu reprymendy od zwierzchnika zacząć go bić albo uciekać, w następstwie tego zazwyczaj dławimy tę naturalną reakcję, powodując, że nasilona energia oraz napięcie nie mają ujścia. Jeżeli przez długi okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając możliwości rozładować swojego stresu, musisz liczyć się z ujawnieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym trudności seksualnych, takich tani cialis
jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.